Prezes PiS Jarosław Kaczyński o wrażeniach po projekcji "Smoleńska".

06-09-2016 15:07
autor: avatar maniek
Prezentujemy galerię zdjęć z uroczystej premiery filmu w reżyserii Antoniego Krauze. Film odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską, w kinach od 9 września 2016 roku.
Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło wzięli udział w uroczystej premierze filmu „Smoleńsk”, która odbyła się 5 września w Teatrze Wielkim w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyli twórcy obrazu – w tym reżyser Antoni Krauze, operator Michał Pakulski, autor muzyki Michał Lorenc oraz aktorzy: Beata Fido, Maciej Półtorak, Halina Łabonarska, Dominika Figurska, Aldona Struzik oraz Ewa Dałkowska i Lech Łotocki – odtwórcy ról pary prezydenckiej. Wśród ponad 1500 gości specjalnych, którzy zasiedli na widowni teatru, znaleźli się m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister kultury Piotr Gliński, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, szef MON Antoni Macierewicz, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki oraz członkowie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Po zakończonym pokazie publiczność nagrodziła film kilkuminutowymi brawami. Film „Smoleńsk”, odsłaniający kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską, trafi do regularnej dystrybucji kinowej w najbliższy piątek – 9 września.

Na wczorajszej premierze prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz pierwszy miał okazję zobaczyć film. Po projekcji podzielił się swoimi wrażeniami:

To jest film, który po prostu mówi prawdę. Mówi prawdę poprzez zręczną intrygę fabularną, ale przede wszystkim mówi prawdę o Smoleńsku. I to jest coś niesłychanie ważnego. Jestem człowiekiem, który taki film mógł odebrać tylko w sposób bardzo szczególny. Ta tragedia dotyczyła mnie w sposób najbardziej bezpośredni i osobisty.

Chociaż to tragedia, to mogę powiedzieć, że reakcja na film to po prostu radość, że ten film jest. Być może bardzo wielu Polaków – i nie tylko, bo wiem, że film będzie prezentowany w różnych krajach – to zobaczy. Zapraszam każdego Polaka, który chce znać prawdę, aby ten film zobaczył
– Jarosław Kaczyński.

Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy