Hollywoodzki aktor zagra w filmie "Hel"

28-07-2016 13:41
autor: avatar maniek
Philip Lenkowsky Występował u Woody’ego Allena i Miloša Formana. Tym razem zagra w polskiej produkcji "Hel". Aktor pojawiał się w telewizyjnych hitach „Z Archiwum X” i „Californication”.

Gdziekolwiek się pojawia – w filmie, serialu, reklamie – od razu budzi zainteresowanie widza. To fakt, z którego chętnie korzystają filmowcy, powierzając Lenkowsky’emu kolejne, charakterystyczne role. W Hollywood bywał już królem, detektywem, policjantem, księdzem, a nawet członkiem Gildii Kosmicznej z Uniwersum Diuny. Fanów „Z Archiwum X” straszył jako członek sekty czczącej węże. Po latach, też w roli sekciarza, sporo namieszał u Mostowiaków z „M jak miłość”.

 

 W swoim najnowszym filmie – thrillerze „Hel” – „świetny Lenkowsky” (Telemagazyn) przeniesie się na półwysep helski, gdzie dojdzie do tajemniczej zbrodni. Połączy ona ze sobą Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. A w roli głównego podejrzanego postawi właśnie bohatera Lenkowsky’ego. Postać pisarza Jacka, przywodząca na myśl Jacka Torrance’a i Morta Raineya z kart Stephena Kinga („Lśnienie” i „Tajemnicze okno, tajemniczy ogród”), znalazła już przyklask krytyków.

Premiera filmu „Hel” planowana jest na 05 sierpnia 2016 roku.

Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy