Mów mi Vincent - recenzja

11-12-2014 07:41
megafon.pl
"Mów mi Vincent" to film, który powinien obejrzeć każdy. Film ciepły, pozytywny, dający nadzieję, wzruszający i naprawdę zabawny.
Nastoletni Oliver (Jaeden Lieberher) wprowadza się z matką (Melissa McCarthy) do nowego domu. Ich sąsiadem jest samotny, nieco odpychający, gburowaty Vincent (Bill Murray), którego odwiedza jedynie rosyjska, ciężarna prostytutka (Naomi Watts). Pomimo różnicy wieku i rozmaitych innych przeciwności, chłopiec i mężczyzna dość szybko się zaprzyjaźniają, co niekoniecznie cieszy matkę Olivera.

Opis ze wstępu brzmi banalnie, ale dzieło Theodore'a Melfiego wcale takie nie jest. Opowiadając historię trojga skrajnie różnych osób i pewnego fajnego dzieciaka, reżyser i scenarzysta z wdziękiem i lekkością prowadzi widza przez trudy życia codziennego. Bez wpadania w dramatyczne tony i bez nadmiernego lukrowania. Pokazuje ludzi zmęczonych, zgorzkniałych, rozczarowanych, ale i zdeterminowanych, walczących, którzy w ten czy inny sposób muszą radzić sobie z szarą codziennością. "Mów mi Vincent" traktuje o poważnych sprawach, o problemach, które dotyczą czy mogą dotyczyć każdego z nas. Twórcy jednak nie tłamszą emocjonalnie widza, wręcz przeciwnie, każą mu nabrać dystansu. Dlatego mnóstwo na ekranie humoru, naturalnego, niewymuszonego, czasem tak zdrowo absurdalnego. Obraz pokazuje też, jak znakomitymi aktorami są Bill Murray, którego twarz potrafi powiedzieć wszystko, Melissa McCarthy, której nie da się nie lubić i Naomi Watts, udowadniająca, że ma wielki talent komediowy.

"Mów mi Vincent" to niby kolejny zwyczajny-niezwyczajny, słodko-gorzki film o... życiu. Niby tak. Takich jednak nigdy za wiele, a do tej opowieści na pewno chętnie będzie się wracać.

Więcej o filmie: Mów mi Vincent
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też inne recenzje

Spójrz na morze - recenzja
03-01-2018 20:39

Spójrz na morze - recenzja

Film wyjątkowy
Szybcy i wściekli 8 - recenzja
27-04-2017 15:01

Szybcy i wściekli 8 - recenzja

To jeden z tych filmów, których widzowie wiedzą dokładnie co dostaną. W ósmej części serii jest to, co już doskonale znamy, z tym, że podane w jeszcze bardziej widowiskowym sosie.
Dzieciak rządzi - recenzja
21-04-2017 18:18

Dzieciak rządzi - recenzja

Gdy DreamWorks bierze się za jakąś nową animację, to wiadomo, że bez echa ona nie przejdzie. A jeśli za film odpowiedzialny jest Tom McGrath, twórca "Madagaskaru", to oczekiwania muszą być bardzo duże. I"Dzieciak rządzi" to rzeczywiście urocza, momentami bardzo zabawna komedia. Może nie na miarę "Madagaskaru", ale na pewno powinna spodobać się dzieciom, a dorosłym może i bardziej.
Pakt krwi - recenzja
12-04-2017 15:25

Pakt krwi - recenzja

Nicolas Cage to z pewnością uzdolniony aktor, ale jak mało kto ma tendencję do występowania w naprawdę kiepskich filmach. "Pakt krwi" jest jednym z nich, choć to wcale nie Cage - wbrew promocyjnym plakatom - nie gra tu pierwszych skrzypiec.
Polecamy
Najnowsze newsy