Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl
"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.
Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Alex Kingston wraca do
03-09-2015 00:33

Alex Kingston wraca do "Doktora Who"

W świątecznym odcinku specjalnym "Doktora Who" znowu zobaczymy Alex Kingston, która we wcześniejszych sezonach cyklu grała River Song, żonę głównego bohatera.
Filmy Skolimowskiego i Szumowskiej w Londynie
03-09-2015 00:30

Filmy Skolimowskiego i Szumowskiej w Londynie

Wśród filmów zbliżającego się 59. Londyńskiego Festiwalu Filmowego, na którym w 2013 roku główną nagrodę zdobyła "Ida", znalazły się najnowsze filmy Jerzego Skolimowskiego i Małgorzaty Szumowskiej.
Johnny Depp w reklamie Diora
02-09-2015 22:03

Johnny Depp w reklamie Diora

Nareszcie pojawiła się reklama najnowszego zapachu Diora, główną rolę w spocie promującym Sauvage zagrał Johnny Depp.
Hozier funkowo w utworze Sama Smitha
02-09-2015 19:47

Hozier funkowo w utworze Sama Smitha

Hozier postanowił zmierzyć się z przebojem Sama Smitha.