popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Ewolucja planety małp,

Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl

"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.

Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Christina Ricci znów Lizzie Borden

23-10-2014 16:20

Christina Ricci znów Lizzie Borden

Christina Ricci ponownie wcieli się w postać Lizzie Borden z horroru "Lizzie Borden Took an Ax".

23-10-2014 16:15

"Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta" będzie serialem

Kolejny film doczeka się serialowej wersji. Do telewizji trafi produkcja oparta na obrazie "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta" z Willem Smithem w roli głównej.
Pierwszy zwiastun

23-10-2014 09:46

Pierwszy zwiastun "Avengers: Age of Ultron"

Pojawił się  zwiastun superprodukcji "Avengers: Age of Ultron".

23-10-2014 00:56

"Więzień labiryntu" dla Nathalie Emmanuel

Nathalie Emmanuel dołączyła do obsady kontynuacji "Więźnia labiryntu".
 
Linki sponsorowane: