Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl
"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.
Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Evan Peters znów w
24-04-2015 22:10

Evan Peters znów w "American Horror Story"

Evan Peters dołączył do obsady serialu "American Horror Story: Hotel".
System - recenzja
24-04-2015 22:05

System - recenzja

Bestsellerowa książka, znakomita obsada i mrożący krew w żyłach temat. Gdyby tylko za kamerą "Systemu" stanął jakiś odważniejszy i bardziej konsekwentny zespół reżysersko-producencki.
Żony astronautów zadebiutują w czerwcu
24-04-2015 20:55

Żony astronautów zadebiutują w czerwcu

Stacja ABC ustaliła datę premiery serialu "The Astronaut Wives Club" i zaprezentowała klip zapowiadający produkcję.
24-04-2015 17:07

"Wikingowie" znów zaatakują w 2016

W sieci pojawił się minizwiastun czwartego sezonu serialu "Wikingowie".