popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, The World's End, Ani słowa więcej, Co jest grane, Davis?, Animatrix,

Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl

"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.

Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Michael B. Jordan w CIA

18-04-2014 12:15

Michael B. Jordan w CIA

Michael B. Jordan wystąpi w obrazie "Men Who Kill".
Z

18-04-2014 12:08

Z "X-Menów" do nowego dzieła Rolanda Emmericha

Znany z filmów "X-Men: Pierwsza klasa" i "Byzantium" Caleb Landry Jones ma dołączyć do obsady opartego na faktach dramatu "Stonewall", za którego kamerą stanie Roland Emmerich.
Chris Pine w niebezpiecznej misji ratunkowej

18-04-2014 12:06

Chris Pine w niebezpiecznej misji ratunkowej

Chris Pine prowadzi rozmowy w sprawie roli w filmie "The Finest Hours".
Zobacz jak tańczy Aaron Paul

18-04-2014 12:04

Zobacz jak tańczy Aaron Paul

Po zakończeniu pracy nad "Breaking Bad" kinowa kariera Aarona Paula nabiera tempa. Dopiero co mogliśmy go oglądać w "Need for Speed" i "Nauce spadania", a już na premierę czeka kolejny film z jego udziałem - "Decoding Annie Parker".
Najnowsze newsy
 
Linki sponsorowane: