popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, The World's End, Co jest grane, Davis?, Ani słowa więcej, Animatrix,

Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl

"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.

Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Hobbit oficjalnie z nowym tytułem

24-04-2014 18:57

Hobbit oficjalnie z nowym tytułem

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i trzecia odsłona filmowej trylogii o Hobbicie ukaże się pod zmienionym tytułem.
Imigrantka - recenzja

24-04-2014 18:46

Imigrantka - recenzja

"Imigrantka" zachwalana jest jako hołd dla klasyki melodramatu. Melodramat to na pewno, acz do grona klasycznych dzieł nie dołączy.
Anton Yelchin zakochany w Zooey Deschanel

24-04-2014 15:47

Anton Yelchin zakochany w Zooey Deschanel

Anton Yelchin, Zooey Deschanel i John Hawkes znaleźli się w obsadzie czarnej komedii "The Driftless Area".
Felicity Jones mamą wystraszonego chłopca

24-04-2014 15:34

Felicity Jones mamą wystraszonego chłopca

Felicity Jones dołączyła do obsady "A Monster Calls".
 
Linki sponsorowane: