popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Sidewalks of New York,

Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl

"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.

Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Kolejni uciekają przed zombie

21-10-2014 01:19

Kolejni uciekają przed zombie

Rob Riggle, Harley Morenstein, Keegan Connor Tracey i Aleks Paunovic dołączyli do obsady filmu "Dead Rising: Watchtower".
Dlaczego Terminator się starzejee

21-10-2014 00:07

Dlaczego Terminator się starzejee

James Cameron ma pomysł na wytłumaczenie, dlaczego Terminator robi się coraz starszy.
Eli Roth kręci nową

20-10-2014 21:14

Eli Roth kręci nową "Śmiertelną gorączkę"

Eli Roth zajmie się produkcją remake'u horroru "Śmiertelna gorączka" ("Cabin Fever").

20-10-2014 21:13

"Strażnicy galaktyki" trzecim największym hitem Marvela

Superprodukcja "Strażnicy galaktyki" wciąż odnosi sukcesy. Film stał się trzecią najbardziej dochodową produkcją Marvela.
 
Linki sponsorowane: