popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Sidewalks of New York,

Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl

"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.

Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Gwyneth Paltrow ma chrapkę na Kapitana Amerykę

28-11-2014 14:03

Gwyneth Paltrow ma chrapkę na Kapitana Amerykę

Gwyneth Paltrow ma nadzieję, iż wystąpi w filmie "Captain America: Civil War".
Mojżesz kontra Ramzes

28-11-2014 11:24

Mojżesz kontra Ramzes

Pojawił się kolejny klip zapowiadający biblijne dzieło Ridleya Scotta, "Exodus: Bogowie i królowie".
Drugi akt

28-11-2014 02:30

Drugi akt "Iluzji"

Znany jest tytuł sequela thrillera "Iluzja".
Z

28-11-2014 02:04

Z "Czystej krwi" do handlu narkotykami

Znany m.in. z serialu "Czysta krew", Dan Buran, dołączył do nowej produkcji telewizyjnej Jerry'ego Bruckheimera i Michaela Baya.
Najnowsze newsy
 
Linki sponsorowane: