popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Ewolucja planety małp,

Na głębinie - recenzja

06-12-2013 19:47, megafon.pl

"Na głębinie" to z jednej strony typowy surwiwalowy dramat, z drugiej coś innego.

Historia zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami. Podczas rejsu kutra dochodzi do wypadku i rybacy trafiają do mroźnych wód Oceanu Atlantyckiego. Przeżywa tylko jeden z nich.

Obraz Baltasar Kormákur przez długi czas jest kolejnym filmem o walce o przetrwanie, o samotnym zmaganiu się z naturą i własnymi słabościami. O tym, jakie myśli przychodzą do głowy człowieka, w obliczu śmierci, jakie bariery pokonuje, jakich rzeczy jest w stanie dokonać, by przeżyć. Nasz bohater przeżywa.

Na głębinie zdjęcie


Sześć godzin po wypadku, płynąc wpław w lodowatej wodzie, rozmawiając z mewami i bezskutecznie próbując zwrócić uwagę innych łodzi, dociera na brzeg. Większość filmów kończy się w tym właśnie miejscu, tu Kormákur wykazuje się oryginalnością i kontynuuje swoją opowieść. Obserwujemy, co dalej dzieje się z cudownie ocalałym rozbitkiem. Jedni widzą w nim bohatera, inni potwora. Lekarze niedowierzając, robią z niego królika doświadczalnego. Sam Gulli też niekoniecznie odnajduje się w tej sytuacji, rozdarty pomiędzy wdzięcznością, a poczuciem winy.

Na głębinie zdjęcie


"Na głębinie" nie jest wielkim kinem - ani jako dramat katastroficzny, ani jako dramat obyczajowy. To jednak dobry, wielowarstwowy, pełen surowych emocji film.

Więcej o filmie: Na głębinie

Zobacz też

Channing Tatum kręci ze scenarzystą

01-11-2014 02:10

Channing Tatum kręci ze scenarzystą "RoboCopa"

Joshua Zetumer, autor scenariusza ostatniego "RoboCopa", rozpoczyna pracę nad fabułą filmu "Gambit". W głównej roli wystąpi Channing Tatum.

31-10-2014 19:24

"Miasto cudów" w kinie

Serial "Miasto cudów" doczeka się kinowej wersji.
Peeta Mellark żyje i przemawia

31-10-2014 18:20

Peeta Mellark żyje i przemawia

W sieci pojawił się kolejny klip zapowiadający film "Igrzyska śmierci: Kosogłos - Część 1".
Charlie Hunnam modli się przed świtem

31-10-2014 18:15

Charlie Hunnam modli się przed świtem

Charlie Hunnam zagra główną rolę w thrillerze "A Prayer Before Dawn".
 
Linki sponsorowane: