popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Sidewalks of New York,

Call Girl - recenzja

28-11-2013 23:28, megafon.pl

Mógł to być intymny obraz zagubionej, dojrzewającej dziewczyny. Mógł być wciągający thriller o skandalu obyczajowym na najwyższych politycznych szczeblach, a nawet społeczny komentarz na temat nadużyć władzy czy portret Szwecji lat 70. Wystarczyło zdecydować się na jedną opcję.

Bohaterką jest pewna nastolatka, która zostaje wciągnięta w kwitnący w Sztokholmie seksbiznes. Jest młoda, ufna i naiwna. Nie wie, jak wysoką cenę zapłaci, ani jak wysoko sięgają kłamstwa i manipulacje.Film Mikaela Marcimaina pod wieloma względami jest dobry i interesujący. Twórca każde z postawionych zagadnień potrafi ciekawie przedstawić. Frapuje nas więc los młodej, nierozpieszczanej przez los Iris, która próbuje walczyć, choć wie, że jest zbyt słaba. Intryguje wątek kryminalny i śledztwo prowadzone przez ambitnego policjanta. Szwedzki reżyser potrafi też skłonić do ogólnych przemyśleń i głębszych refleksji nad kondycją społeczeństwa, bezkarnością elit, niesprawiedliwością. Problem w tym, że Marcimain nie potrafił połączyć tego w spójną historię. Skakanie pomiędzy wątkami, przenoszenie akcentów na różne postaci, zwyczajnie się tu nie sprawdza. Zamiast wzbudzać coraz większe emocje, wciągać w opowieść coraz bardziej traci zainteresowanie widza. Poszczególne elementy są raczej na siłę dopasowane, niż gładko zazębiają się, rozchodzą się w szwach, nie kleją. "Call Girl" wydaje się przez to dziełem wymęczonym czasem nawet niechlujnym. Szkoda tym bardziej, że imponuje strona wizualna, kapitalne oddanie klimatu lat 70. począwszy od strojów, przez wnętrza po sposób kręcenia.

Zobacz też

Kolejni uciekają przed zombie

21-10-2014 01:19

Kolejni uciekają przed zombie

Rob Riggle, Harley Morenstein, Keegan Connor Tracey i Aleks Paunovic dołączyli do obsady filmu "Dead Rising: Watchtower".
Dlaczego Terminator się starzejee

21-10-2014 00:07

Dlaczego Terminator się starzejee

James Cameron ma pomysł na wytłumaczenie, dlaczego Terminator robi się coraz starszy.
Eli Roth kręci nową

20-10-2014 21:14

Eli Roth kręci nową "Śmiertelną gorączkę"

Eli Roth zajmie się produkcją remake'u horroru "Śmiertelna gorączka" ("Cabin Fever").

20-10-2014 21:13

"Strażnicy galaktyki" trzecim największym hitem Marvela

Superprodukcja "Strażnicy galaktyki" wciąż odnosi sukcesy. Film stał się trzecią najbardziej dochodową produkcją Marvela.
 
Linki sponsorowane: