popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, The World's End, Ona, Sidewalks of New York,

Call Girl - recenzja

28-11-2013 23:28, megafon.pl

Mógł to być intymny obraz zagubionej, dojrzewającej dziewczyny. Mógł być wciągający thriller o skandalu obyczajowym na najwyższych politycznych szczeblach, a nawet społeczny komentarz na temat nadużyć władzy czy portret Szwecji lat 70. Wystarczyło zdecydować się na jedną opcję.

Bohaterką jest pewna nastolatka, która zostaje wciągnięta w kwitnący w Sztokholmie seksbiznes. Jest młoda, ufna i naiwna. Nie wie, jak wysoką cenę zapłaci, ani jak wysoko sięgają kłamstwa i manipulacje.Film Mikaela Marcimaina pod wieloma względami jest dobry i interesujący. Twórca każde z postawionych zagadnień potrafi ciekawie przedstawić. Frapuje nas więc los młodej, nierozpieszczanej przez los Iris, która próbuje walczyć, choć wie, że jest zbyt słaba. Intryguje wątek kryminalny i śledztwo prowadzone przez ambitnego policjanta. Szwedzki reżyser potrafi też skłonić do ogólnych przemyśleń i głębszych refleksji nad kondycją społeczeństwa, bezkarnością elit, niesprawiedliwością. Problem w tym, że Marcimain nie potrafił połączyć tego w spójną historię. Skakanie pomiędzy wątkami, przenoszenie akcentów na różne postaci, zwyczajnie się tu nie sprawdza. Zamiast wzbudzać coraz większe emocje, wciągać w opowieść coraz bardziej traci zainteresowanie widza. Poszczególne elementy są raczej na siłę dopasowane, niż gładko zazębiają się, rozchodzą się w szwach, nie kleją. "Call Girl" wydaje się przez to dziełem wymęczonym czasem nawet niechlujnym. Szkoda tym bardziej, że imponuje strona wizualna, kapitalne oddanie klimatu lat 70. począwszy od strojów, przez wnętrza po sposób kręcenia.

Zobacz też

Diego Luna i Gael García Bernal produkują dla Stevena Spielberga

19-09-2014 05:54

Diego Luna i Gael García Bernal produkują dla Stevena Spielberga

Diego Luna i Gael García Bernal zajmą się produkcją anglojęzycznej wersji meksykańskiego serialu "Nino Santo".
Guy Ritchie znalazł Ginewrę

19-09-2014 05:13

Guy Ritchie znalazł Ginewrę

Francuska aktorka Astrid Berges-Frisbey zagra Ginewrę w nowym filmie Guya Ritchie "Knights Of The Roundtable: King Arthur".
Anthony Mackie uwikłany w politykę z Sandrą Bullock

19-09-2014 01:24

Anthony Mackie uwikłany w politykę z Sandrą Bullock

Anthony Mackie zasilił obsadę filmu "Our Brand is Crisis" z Sandrą Bullock w roli głównej.
Toby Kebbell kontra Ben Hur

19-09-2014 01:21

Toby Kebbell kontra Ben Hur

Toby Kebbell stara się o rolę przeciwnika głównego bohatera w filmie "Ben Hur".
 
Linki sponsorowane: