popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, Zbaw nas ode złego, The World's End, Ona, Ani słowa więcej,

Call Girl - recenzja

28-11-2013 23:28, megafon.pl

Mógł to być intymny obraz zagubionej, dojrzewającej dziewczyny. Mógł być wciągający thriller o skandalu obyczajowym na najwyższych politycznych szczeblach, a nawet społeczny komentarz na temat nadużyć władzy czy portret Szwecji lat 70. Wystarczyło zdecydować się na jedną opcję.

Bohaterką jest pewna nastolatka, która zostaje wciągnięta w kwitnący w Sztokholmie seksbiznes. Jest młoda, ufna i naiwna. Nie wie, jak wysoką cenę zapłaci, ani jak wysoko sięgają kłamstwa i manipulacje.Film Mikaela Marcimaina pod wieloma względami jest dobry i interesujący. Twórca każde z postawionych zagadnień potrafi ciekawie przedstawić. Frapuje nas więc los młodej, nierozpieszczanej przez los Iris, która próbuje walczyć, choć wie, że jest zbyt słaba. Intryguje wątek kryminalny i śledztwo prowadzone przez ambitnego policjanta. Szwedzki reżyser potrafi też skłonić do ogólnych przemyśleń i głębszych refleksji nad kondycją społeczeństwa, bezkarnością elit, niesprawiedliwością. Problem w tym, że Marcimain nie potrafił połączyć tego w spójną historię. Skakanie pomiędzy wątkami, przenoszenie akcentów na różne postaci, zwyczajnie się tu nie sprawdza. Zamiast wzbudzać coraz większe emocje, wciągać w opowieść coraz bardziej traci zainteresowanie widza. Poszczególne elementy są raczej na siłę dopasowane, niż gładko zazębiają się, rozchodzą się w szwach, nie kleją. "Call Girl" wydaje się przez to dziełem wymęczonym czasem nawet niechlujnym. Szkoda tym bardziej, że imponuje strona wizualna, kapitalne oddanie klimatu lat 70. począwszy od strojów, przez wnętrza po sposób kręcenia.

Zobacz też

Travis Fimmel znów jest wikingiem

28-07-2014 16:06

Travis Fimmel znów jest wikingiem

W sieci pojawiła się zapowiedź trzeciego sezonu serialu "Wikingowie".
Wesley Snipes znów chce być Blade'em

28-07-2014 15:44

Wesley Snipes znów chce być Blade'em

Wesley Snipes przyznał, że chciałby nakręcić czwarty film z serii "Blade".
Colin Firth i Emma Stone dyskutują u Woody'ego Allena

28-07-2014 12:09

Colin Firth i Emma Stone dyskutują u Woody'ego Allena

Do sieci trafiła zapowiedź nowego filmu Woody'ego Allena, "Magia w blasku księżyca" ("Magic in the Moonlight").
Corey Stoll czarnym charakterem w

28-07-2014 11:04

Corey Stoll czarnym charakterem w "Ant-Manie"

Corey Stoll, znany m.in. z pierwszego sezonu serialu "House of Cards", zasilił obsadę kinowej adaptacji komiksu o Ant-Manie.
 
Linki sponsorowane: