popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, Zbaw nas ode złego, The World's End, Sąsiedzi, Ona,

Call Girl - recenzja

28-11-2013 23:28, megafon.pl

Mógł to być intymny obraz zagubionej, dojrzewającej dziewczyny. Mógł być wciągający thriller o skandalu obyczajowym na najwyższych politycznych szczeblach, a nawet społeczny komentarz na temat nadużyć władzy czy portret Szwecji lat 70. Wystarczyło zdecydować się na jedną opcję.

Bohaterką jest pewna nastolatka, która zostaje wciągnięta w kwitnący w Sztokholmie seksbiznes. Jest młoda, ufna i naiwna. Nie wie, jak wysoką cenę zapłaci, ani jak wysoko sięgają kłamstwa i manipulacje.Film Mikaela Marcimaina pod wieloma względami jest dobry i interesujący. Twórca każde z postawionych zagadnień potrafi ciekawie przedstawić. Frapuje nas więc los młodej, nierozpieszczanej przez los Iris, która próbuje walczyć, choć wie, że jest zbyt słaba. Intryguje wątek kryminalny i śledztwo prowadzone przez ambitnego policjanta. Szwedzki reżyser potrafi też skłonić do ogólnych przemyśleń i głębszych refleksji nad kondycją społeczeństwa, bezkarnością elit, niesprawiedliwością. Problem w tym, że Marcimain nie potrafił połączyć tego w spójną historię. Skakanie pomiędzy wątkami, przenoszenie akcentów na różne postaci, zwyczajnie się tu nie sprawdza. Zamiast wzbudzać coraz większe emocje, wciągać w opowieść coraz bardziej traci zainteresowanie widza. Poszczególne elementy są raczej na siłę dopasowane, niż gładko zazębiają się, rozchodzą się w szwach, nie kleją. "Call Girl" wydaje się przez to dziełem wymęczonym czasem nawet niechlujnym. Szkoda tym bardziej, że imponuje strona wizualna, kapitalne oddanie klimatu lat 70. począwszy od strojów, przez wnętrza po sposób kręcenia.

Zobacz też

Bond w Rzymie

24-07-2014 19:58

Bond w Rzymie

W 24. odsłonie serii, James Bond zabierze nas do Rzymu.
Straszny miesiąc miodowy Rose Leslie

24-07-2014 19:50

Straszny miesiąc miodowy Rose Leslie

Do sieci trafił zwiastun horroru "Honeymoon".
Submotion Orchestra w listopadzie w Polsce

24-07-2014 19:46

Submotion Orchestra w listopadzie w Polsce

Grupa Submotion Orchestra jesienią odwiedzi nasz kraj z dwoma koncertami. 26 listopada zespół wystąpi w krakowskiej Fabryce a dzień później w warszawskim Basenie.
Szef - recenzja

24-07-2014 18:31

Szef - recenzja

Film Jona Favreau to zabawna opowieść o miłości do gotowania. Jest smacznie, lekko i niezwykle przyjemnie. Obowiązkowa pozycja w menu każdego kinomana!
 
Linki sponsorowane: