Gold

Gold (2017)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 17-03-2017
ocena: 5.4/10 11 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Matthew McConaughey po raz kolejny stara się odejść od swojego wizerunku złotego chłopca amerykańskiego filmu. Uznanie przyniosła mu wcześniej rola w "Witaj w klubie", dla której spektakularnie schudł i został za swoje poświęcenie doceniony wreszcie wymarzonym Oscarem. W filmie "Gold" z kolei wyjątkowo utył, dał sobie zrobić zaniedbane zęby i mało twarzową łysinę. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.
Obsada i twórcy

reżyseria: Stephen Gaghan

scenariusz: Patrick Massett, John Zinman

zdjęcia: Robert Elswit

Edgar Ramirez
Joshua Harto
Corey Stoll
Toby Kebbell
Dodaj opinię
Zdjęcia (8)
Polski Zwiastun filmu Gold

Red Band Trailer filmu Gold

Zwiastun filmu Gold

Repertuar kin Warszawa Zmień
Cinema City Arkadia
21:00

Cinema City Mokotów
22:00

Cinema City Janki
22:00

Cinema City Promenada
22:00

Cinema City Sadyba
21:30

Multikino Ursynów
20:40

Multikino Złote Tarasy
21:10

Multikino Targówek
21:40

Multikino Wola
21:45

Praha
20:35

Kinoteka
20:45

Newsy

08-03-2017 09:04
Gold - współczesna bajka, w którą uwierzył świat
Chciwość, ambicje, zdrada, nadzieja i desperacja - z tym wszystkim zmagać się muszą bohaterowie filmu "Gold". Dodając do tego jeszcze tajemnicę prowokująca wyobraźnię do działania na zwiększonych obrotach, przygodę i nieoczekiwane zwroty akcji to nie ma wątpliwości, że zapowiada się niezapomniana filmowa wyprawa.


więcej »
Stronę współtworzą