Gold

Gold (2017)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 17-03-2017
ocena: 5.4/10 11 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Matthew McConaughey po raz kolejny stara się odejść od swojego wizerunku złotego chłopca amerykańskiego filmu. Uznanie przyniosła mu wcześniej rola w "Witaj w klubie", dla której spektakularnie schudł i został za swoje poświęcenie doceniony wreszcie wymarzonym Oscarem. W filmie "Gold" z kolei wyjątkowo utył, dał sobie zrobić zaniedbane zęby i mało twarzową łysinę. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.
Obsada i twórcy

reżyseria: Stephen Gaghan

scenariusz: Patrick Massett, John Zinman

zdjęcia: Robert Elswit

Edgar Ramirez
Joshua Harto
Corey Stoll
Toby Kebbell
Dodaj opinię
Zdjęcia (8)
Polski Zwiastun filmu Gold

Red Band Trailer filmu Gold

Zwiastun filmu Gold

Polecamy
Newsy

08-03-2017 09:04
Gold - współczesna bajka, w którą uwierzył świat
Chciwość, ambicje, zdrada, nadzieja i desperacja - z tym wszystkim zmagać się muszą bohaterowie filmu "Gold". Dodając do tego jeszcze tajemnicę prowokująca wyobraźnię do działania na zwiększonych obrotach, przygodę i nieoczekiwane zwroty akcji to nie ma wątpliwości, że zapowiada się niezapomniana filmowa wyprawa.


więcej »
Stronę współtworzą