Fritz Bauer kontra państwo

Der Staat gegen Fritz Bauer (2015)

gatunek: Dramat
produkcja: Niemcy
premiera filmu: 06-01-2017
ocena: brak ocen 0 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
W 1957 roku prawnik żydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer, odkrywa niezbite dowody świadczące o wine Adolfa Eichmanna, hitlerowskiego pułkownika, odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady, obecnie ukrywającego się w Buenos Aires.

Jako były więzień jednego z takich obozów, pragnie postawić zbrodniarzy wojennych przed sądem i uparcie walczy o sprawiedliwość. Niestety, z powodu niejasnych powiązań niemieckiego wymiary sprawiedliwości z byłymi Nazistami, doprowadzenie jakiejkolwiek sprawy do końca, pozostaje wciąż niemożliwe. Dokonując zdrady stanu, Bauer kontaktuje się z izraelskim wywiadem, Mossadem i przekazuje dokumenty obciążające Eichmanna. Dzięki temu dochodzi do procesu, który opisała później Hannah Arendt w książce “Banalność zła”.
Obsada i twórcy

reżyseria: Lars Kraume

scenariusz: Olivier Guez, Lars Kraume

muzyka: Christoph M. Kaiser, Julian Maas

zdjęcia: Jens Harant

Ronald Zehrfeld
Burghart Klaußner
Cornelia Gröschel
Laura Tonke
Sebastian Blomberg
Götz Schubert
Jorg Schuttauf
maniek
maniek
02-11-2016 14:40 W 2015 roku film otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Niemieckich w kategorii "najlepszy film"
maniek
maniek
02-11-2016 14:42 W 2016 film otrzymał 6 nagród w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsze Kostiumy oraz Najlepsza Scenografia. Nagrody przyznawane przez Niemieckie Nagrody Filmowe.
Dodaj opinię
Zdjęcia (5)
Zwiastun filmu Fritz Bauer kontra państwo