Filmy 1938 rok

gatunek: rok:
film Alpejskie osły plakat Alpejskie osły (1938) Komedia
Swiss Miss

film Aniołowie o brudnych twarzach plakat Aniołowie o brudnych twarzach (1938) Dramat, Kryminał
Angels with Dirty Faces

piórami. Niestety zostają zauważeni i muszą uciekać. Jerry'emu (Pat O'Brien) udaje się wymknąć policji, niestety Rocky (James Cagney) zostaje (...)

film Cieszmy się życiem plakat Cieszmy się życiem (1938) Komedia romantyczna
You Can't Take It with You

film Decydująca noc plakat Decydująca noc (1938) Dramat, Fantasy
A Christmas Carol

film Druga młodość plakat Druga młodość (1938) Psychologiczny
Druga młodość

Scenariusz "Drugiej młodości" powstał na motywach dramatu Henri Bataille'a "Maman Colibri". Wyrobienie literackie adaptatora Anatola Sterna oraz ta (...)

film Dziewczyna szuka miłości plakat Dziewczyna szuka miłości (1938) Dramat
Dziewczyna szuka miłości

Jerzy to młody, urodziwy, inteligentny ślusarz z ubogiego przedmieścia, niedoszły inżynier i niewykwalifikowany lotnik. Jest maniakiem, buduje sa (...)

film Florian plakat Florian (1938) Melodramat
Florian

Młody dziedzic Alfred Rupiejko kocha - nie bez wzajemności - Bronkę Wereszczyńską. Na ziemiach polskich szaleje zawierucha wojenna. Cofają się (...)

film Gehenna plakat Gehenna (1938) Melodramat, Obyczajowy
Gehenna

Opiekę nad niepełnoletnią Anią sprawuje jej stryj Kościesza. Ania wraz z Lorką marzy o wyjeździe do Warszawy, na co stryj się jednak nie zgadz (...)

film Granica plakat Granica (1938) Dramat
Granica

Zenon ukończywszy studia w Paryżu wraca do kraju pełen twórczej energii. Spotyka Elżbietę, z którą niegdyś łączyła go miłość bezgrzeszn (...)

film Jezebel plakat Jezebel (1938) Dramat
Jezebel

film Kobiety nad przepaścią plakat Kobiety nad przepaścią (1938) Sensacyjny
Kobiety nad przepaścią

Film poruszający aktualny i dzisiaj problem młodych Polek zmuszanych do nierządu za granicą. Fabuła osnuta jest wokół losów Marysi Żurkówny, (...)

film Kościuszko pod Racławicami plakat Kościuszko pod Racławicami (1938) Dramat, Historyczny
Kosciuszko at Racławice

Do przebywającego w Dreźnie Kościuszki przybywają delegaci z kraju, prosząc, by wrócił i stanął na czele powstania. . . W Krakowie zbieranie (...)

film Królowa przedmieścia plakat Królowa przedmieścia (1938) Dramat, Romantyczny
Ghetto Queen / Queen of the Market Place / Queen of the Suburbs

Córka kwiaciarki Mania ma ogromne powodzenie u mężczyzn. Szczególnie oddanymi jej adoratorami są Antek, Kantek i były sekretarz gminy pan Majche (...)

film Kłamstwo Krystyny plakat Kłamstwo Krystyny (1938)
Kłamstwo Krystyny

Krystyna nie ma nikogo na świecie prócz starego, bezradnego ojca. Na jej barkach spoczywa troska o dom. Niespodziewanie szczęście uśmiecha się d (...)

film List do matki plakat List do matki (1938) Dramat
Brivele der Mamen, A

W małym miasteczku żyje rodzina Berdyczowskich. Ojciec, Dawid, nie potrafi jej utrzymać. Wszystkie obowiązki spadają na ciężko pracującą matk (...)

film Ludzie Wisły plakat Ludzie Wisły (1938) Obyczajowy
Ludzie Wisły

Anna, córka właściciela barki "Martin", darzy uczuciem przystojnego złodziejaszka grasującego na szlaku wodniaków. Aleksy obiecuje jej małżeń (...)

film Mateczka plakat Mateczka (1938) Komedia, Obyczajowy
Mamełe / Mamele / Little Mother

Filmowa adaptacja komedii teatralnej autorstwa Majera Schwarza, cieszącej się w latach trzydziestych ogromnym powodzeniem nad Wisłą. Popularność (...)

film Moi rodzice rozwodzą się plakat Moi rodzice rozwodzą się (1938) Melodramat, Obyczajowy
Moi rodzice rozwodzą się

Żona dyrektora Nałęcza, Ada, zakochała się w sławnym aktorze Jerzym Sławomirze. Po krótkim okresie podwójnego życia, Ada decyduje się opuś (...)

film Ostatnia Brygada plakat Ostatnia Brygada (1938) Dramat, Sensacyjny
Ostatnia Brygada

Dzielny przemysłowiec z kapitałem zdobytym w Afryce ożywia i uzdrawia handel zbożem w Polsce; nazywa się Dowmunt i ma piekielne powodzenie u kobi (...)

film Panika w hotelu plakat Panika w hotelu (1938) Komedia
Room Service

Tym razem Groucho gra producenta teatralnego, który nie ma pieniędzy, żeby opłacić pobyt w pokoju hotelowym. Ma jednak pomysł na zrealizowanie p (...)

strona 1   |   2    Następna »
Polecamy
Katalog filmus.pl
Katalog filmów filmus.pl jest na bieżąco uzupełniany przez użytkowników. Aktualnie w bazie znajduje się 38 filmów 1938 roku. Jeżeli interesują Ciebie konkretne gatunki możesz skorzystać z wyszukiwarki wybrać filmy 1938 a następnie interesujący Ciebie gatunek.
Każdy z użytkowników serwisu może samodzielnie dodać film lub uzupełnić informacje o nim. Wystarczy skorzystać z prostego formularza dostępnego tutaj i uzupełnić informacje o filmie (tytuł, rok, plakat, obsada oraz opis). Każdy zgłoszony film, musi zostać zatwierdzony przez naszych administratorów. Proces weryfikacji filmu możesz śledzić tutaj. Możesz też skorzystać z kontaktu i zaproponować filmy 1938 roku których nie znalazłeś w naszym katalogu. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie są najlepsze filmy według naszej społeczności możesz zajrzeć do naszego aktualizowanego na bierząco rankigu najlepszych filmów.