Fences

Fences (2016)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
ocena: 8.0/10 41 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Sztuka Agusta Wilsona "Fences" - uważana jest za jeden z najważniejszych dramatów XX wieku i stawiana obok takiego klasyka, jak "Śmierć komiwojażera" Arthura Millera. Dramat, za występ w którym na Broadwayu Denzel Washington i Viola Davis otrzymali nagrody Tony, w 2017 roku wejdzie na ekrany kin w Polsce, wyreżyserowany przez Denzela Washingtona. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Troy Maxson to osoba klasy robotniczej, za wszelką cenę stara się zapewnić dobry byt swojej żonie Rose oraz synowi Lyons’owi. Trudna sytuacja materialna oraz uprzedzenia rasowe przysparzają mu wielu problemów. Syn wraz z żoną zarzucają mu, że są nieszczęśliwi ze swojego życia na co ten odpowiada zazwyczaj krótko – „masz codziennie co jeść – masz, masz dach nad głową? - masz”. W pewnym momencie syn Troya otrzymuje ogromną sportową szansę – może dołączyć do drużyny futbolu amerykańskiego. Lyons zrobi wszystko aby spełnić swoje marzenia i ambicje, jednak czy ojciec mu to umożliwi? Niestety nie jest on zbyt chętny, ale nie udaje mu się wybić miłości do sportu synowi z głowy.
Nagrody i wyróżnienia
2017 BAFTA w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Viola Davis
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy film
2017 Oscar w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Viola Davis
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy otrzymał Denzel Washington
Obsada i twórcy

reżyseria: Denzel Washington

scenariusz: August Wilson, August Wilson

Jovan Adepo
Stephen Henderson
Mykelti Williamson
Russell Hornsby
Saniyya Sidney
~
~
13-02-2017 11:41 Zapowiada się całkiem dobry film. Dodatkowo pewny kandydat do Oscara. Szkoda że w Polsce nie ma jeszcze premiery.
Dodaj opinię
Zwiastun filmu Fences

Polecamy
Newsy

27-02-2017 10:26
Oscary 2017 rozdane - znamy zwycięzców
Gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli popularnych Oscarów, jak zwykle przyciągnęła zainteresowanie mediów i kinomaniaków z całego świata. Nie obyło się bez anegdot, nieprzewidywanych rozstrzygnięć a także wielkiej wpadki, dzięki której prawdopodobnie zapamiętamy tegoroczną galę na długo.

30-01-2017 10:02
Oscary 2017 - ogłoszono nominacje
Ogłoszenie nominacji do Nagród Akademii Filmowej, popularnie zwanych Oscarami przebiegło w tym roku pod znakiem ogromnych emocji i rekordów. Wygranych nominacji 2017 roku jest dwóch, niewątpliwie największym zwycięzcą został "La La Land", ale także nie można zapomnieć o Meryl Streep.

10-01-2017 08:30
Rozdano Złote Globy - La La Land bezkonkurencyjny
Złote Globy rozdano po raz 74. To nagroda przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, uznawana za najważniejsze po Oscarze wyróżnienie dla twórców filmowych.


więcej »
Stronę współtworzą