Drogówka

Drogówka (2013)

gatunek: Kryminał, Polityczny
produkcja: Polska
ocena: 6.7/10 132 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Wojtek Smarzowski to prawdziwy skarb. Nikt inny spośród naszych filmowców nie ma takiego ucha do dialogów, takiego oka do postaci, aktorów i obrazu, takiego zmysłu obserwacji świata i takiego wyczucia rytmu historii. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
"Drogówka" to historia siedmiu policjantów, których poza pracą, łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król (Bartek Topa). Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy. /opis dystrybutora/
Obsada i twórcy

reżyseria: Wojciech Smarzowski

scenariusz: Wojciech Smarzowski

muzyka: Mikołaj Trzaska

zdjęcia: Piotr Sobociński jr

Julia Kijowska
Robert Wabich
boyan32
boyan32
07-09-2013 20:31 Dosyć oryginalny film jak na polski rynek. Niewątpliwie jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat. Polecam.
alimaslarz
alimaslarz
12-01-2014 20:46 Dobry film chociaż wolę "Wesele" czy "Dom zły" Wojtka Smarzowskiego. Ale Wojtek Smarzowski to nr 1 polskiego kina. Fantastyczny gość z tą samą ekipą aktorską. Ukochani przez niego Marian Dziędziel, Bartek Topa, Julia Kijowska czy Arkadiusz Jakubik zawsze się wywiązują super ze swoich ról.
Krasnik
Krasnik
29-01-2014 19:11 Calkiem niezły polski film. Poruszył ważną kwestie jaka na pewno jest między innymi korupcja w policji
Dodaj opinię
Zdjęcia (7)
Polecamy
Newsy

08-02-2013 15:28
Wojtek Smarzowski znowu na planie
Choć "Drogówka" dopiero co weszła do naszych kin, Wojciech Smarzowski nie ma czasu na odpoczynek. Zajęty jest już pracą na planie kolejnego filmu - "Anioła".

18-01-2013 05:41
Smarzowski nie chciał podpaść urzędnikom
Rok po premierze "Róży" (3 lutego 2012) do naszych kin trafi najnowsze dzieło Wojciecha Smarzowskiego, "Drogówka". Kręcąc film, ekipa zdecydowała się na pewien podstęp. Wszystko po to, by uniknąć nieporozumień.


więcej »
Stronę współtworzą