Dobry rok

A Good Year (2006)

gatunek: Obyczajowy
produkcja: USA
ocena: 6.8/10 41 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Film DOBRY ROK oparty jest na bestsellerowej powieści Petera Mayle'a (Mayle i Ridley Scott, długoletni przyjaciele, wspólnie opracowali pomysł fabularny tej powieści). Scenariusz napisał Marc Klein, a Scott jest nie tylko reżyserem, ale i producentem. W filmie występują również takie gwiazdy jak Albert Finney jako zmarły wuj Henry, który dzieli się swą mądrością ze swym młodym bratankiem, a także Marion Cotillard ('Bardzo długie zaręczyny') jako właścicielka kawiarni, która wpada Maksowi w oko, Abbie Cornish ('Salto') jako prawdopodobnie dawno zaginiona kuzynka, której powinna przypaść winnica, Tom Hollander ('Piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka') jako najlepszy przyjaciel Maksa i Freddie Highmore ('Marzyciel') jako Max w wieku dziecięcym./informacja prasowa/

Tagi: giełda, spadek, sprzedaż, winnica
Obsada i twórcy

reżyseria: Ridley Scott

scenariusz: Marc Klein

muzyka: Marc Streitenfeld

zdjęcia: Philippe Le Sourd

Albert Finney
Tom Hollander
Rafe Spall
magdusia101
magdusia101
12-04-2007 21:18 Film opowiada historię londyńczyka, który na codzień obraca akcjami na giełdzie. Pewnego dnia otrzymuje on wiadomość o śmierci swojego wujka oraz otrzymaniu spadku. Ów spadkiem okazuje się być podupadła winnica na południu Francji, gdzie Max spędzał wakacje w dzieciństwie. Bohater musi, więc wyruszyć w podróż do winnicy, która w pewnym sensie okaże się powrotem do dzieciństwa i wspomnień związanych z ukochanym wujem.
Warto pochwalic wspaniałe zdjecia, które powodują, że czlowiek zastanawia się czy przypadkiem nie spędzić tegorocznych wakacji we Francji, a także muzyka, która stwarza odppowiedni nastrój. Zaskoczyl mnie równiez R$ussel Crowe, który tutaj musi zagrać sceny komediowe i trzeba przyznać, że w większości z nich się sprawdza. Ten film daje wiele radości, ale niestety szybko się go zapomina, naszczeście zawsze można sobie przypomnieć za pomocą DVD (jeśli ktoś czuje potrzebę).
Dianka007
Dianka007
25-02-2011 14:33 Russel zagrał z wdziękiem ciepłego faceta, a widoki są przepiękne. Ubiegłoroczne wakacje spędziłam we Francji, na podstawie tego, co wyłowiłam z filmu przypuszczam, że niedaleko miejsc, gdzie działa się akcja i z każdą minutą coraz bardziej tęskniłam za Francją :) Tych, którzy nie odwiedzili tego kraju z pewnością też zauroczyłyby te zdjęcia :)
isia
isia
26-02-2011 19:02 film lekko nudnawy, Russell oczywiście jak zwykle gra bardzo dobrze. Film natomiast bez rewelacji. Lekki film na deszczowy wolny dzień:)
Dodaj opinię
Podobne filmy