Chce się żyć

Chce się żyć (2013)

gatunek: Obyczajowy
produkcja: Polska
ocena: 7.4/10 22 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Co tak na prawdę liczy się w życiu każdego człowieka? Nastały czasy gdzie ludzie zatracają wrażliwość na godne tego uczucia przypadki. Co wartościowego zostanie nam gdy wszystko co materialne zostanie zabrane? Przypuszczać można, że znaleźć odpowiedzi na te pytanie będzie nam o wiele łatwiej po obejrzeniu intrygującego i wzruszającego filmu "Chce się żyć" reżyserstwa Macieja Pieprzyca. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za „roślinę”. Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z tą diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela – mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia. /opis dystrybutora/
Obsada i twórcy

producent: Wiesław Łysakowski

reżyseria: Maciej Pieprzyca

scenariusz: Maciej Pieprzyca

zdjęcia: Paweł Dyllus

Dawid Ogrodnik
Marek Kalita
Teresa Iwko
Tymoteusz Marciniak
Helena Sujecka
Ada Kołodziejczyk
Dorota Kolak
Dodaj opinię
Zdjęcia (4)
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

03-07-2014 01:11
Dawid Ogrodnik z "Jesteś Bogiem" do świata disco polo
Trwają przygotowania do realizacji filmu "Disco Polo". W jednej z ról zobaczymy znanego z "Jesteś Bogiem", "Chce się żyć" i "Idy" Dawida Ogrodnika.

11-03-2014 01:44
"Ida" wywalczyła Orły
Przyznano Polskie Nagrody Filmowe. Triumfatorami okazały się obrazy "Chce się żyć" z 5 nagrodami oraz "Ida" i "Papusza" - każdy z nich otrzymał po 4 statuetki.

11-02-2014 15:50
Najlepsze polskie filmy 2013 roku
Dużymi krokami zbliża się przez wielu oczekiwana gala wręczania Oskarów, a my tymczasem pokusiliśmy się o podsumowanie minionego roku w polskiej kinematografii. Nie ma co ukrywać- był to udany rok, zarówno pod względem różnorodności, jak i jakości polskich filmów. Oto najlepsze polskie filmy wybrane przez naszych użytkowników.


więcej »
Stronę współtworzą