Cast Away

Cast Away. Poza światem (2000)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 07-12-2000
ocena: 6.7/10 410 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Opowieść o współczesnym Robinsonie Crusoe. Staje się nim wiecznie zalatany, kursujący z przesyłkami po całym świecie, żyjący według pagera i zegarka agent FedEksu. Podczas kolejnej podróży służbowej samolot, którym leci, ulega wypadkowi, a on sam trafia na bezludną wyspę...
Przyjdzie mu zmierzyć się z przyrodą i własną pomysłowością. Wyspa jest bowiem często nawiedzana przez burze, porywisty wiatr zdaje się wiać bez ustanku, a fauna poskąpiła i zwierząt i jadalnych roślin. Powoli więc uczy się życia, choć nie brak mu chwil zwątpienia. Każdy dzień wydaje się podobny do poprzedniego. Mijają miesiące, lata, nie zmienia się nic, poza długością zarostu bohatera. Czas jak gdyby staje w miejscu i nic nie zapowiada zmiany.

Tagi: bezludna wyspa, jeden aktor, katastrofa, kurier, przesyłka, rozbitek, samolot, zegarek
Nagrody i wyróżnienia
2001 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy otrzymał Tom Hanks
Obsada i twórcy

reżyseria: Robert Zemeckis

scenariusz: William Broyles Jr

muzyka: Alan Silvestri

zdjęcia: Don Burgess

Peter Berg
Michael Forest
Viveka Davis
Nick Searcy
Paul Sanchez
przemas
przemas
23-08-2007 15:44 właściwie fabuła filmu banalna. Bohater rozbija się na bezludnej wyspie. Chyba to to. Nie lubię za bardzo takich filmów. Jak nie ma co robić wieczorkiem polecam. Inaczej szkoda czasu.
kondimybondi
kondimybondi
08-01-2009 04:46 film może wydawać się banalny , ael po głębszym przemyśleniu, wiele w sobie kryje. Wcielając się w rolę bohatera, doznacie wielu emocji.
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

31-03-2016 09:37
Jedna historia. Jeden aktor. Takie kino.
Filmy jednego aktora należą do rzadkich w kinie. Nie łatwo jest stworzyć dramat, czy po prostu konflikt bez udziału więcej niż jednej osoby. A w niemal każdej produkcji obserwujemy przecież relacje. Z tego składa się otaczająca nas rzeczywistość, która jest nieograniczoną inspiracją dla twórców.


więcej »
Stronę współtworzą