Boska Florence

Florence Foster Jenkins (2016)

gatunek: Komedia
produkcja: USA, Wielka Brytania
ocena: 7.2/10 53 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda, brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall, nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej. /opis dystrybutora/
Nagrody i wyróżnienia
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa otrzymała Meryl Streep
2017 Złote globy (nominacja) w kategorii Najlepsza komedia lub musical
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Hugh Grant
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa otrzymała Meryl Streep
Obsada i twórcy

reżyseria: Stephen Frears

scenariusz: Nicholas Martin

muzyka: Alexandre Desplat

zdjęcia: Danny Cohen

Rebecca Ferguson
Simon Helberg
Nina Arianda
John Kavanagh
Liza Ross
David Menkin
Dodaj opinię
Zdjęcia (8)
Zwiastun filmu Boska Florence

Podobne filmy
Polecamy
Newsy

07-02-2017 15:35
Ogłoszono nominacje do Orłów 2017
Dziś, 7 lutego 2017 roku o godzinie 12.00, w siedzibie ASP w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2017, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, odpowiednika francuskich Cezarów, czeskich Lwów czy hiszpańskich Goi.

16-12-2016 13:34
Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów
10 grudnia poznaliśmy tegoroczne nominacje do Złotych Globów. Jak wiadomo, Złote Globy to prestiżowe nagrody filmowe, które przyznawane są od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku wręczenie nagród odbędzie się 8 stycznia. Właśnie wtedy poznamy najlepsze filmy i gwiazdy ubiegłego roku.

21-07-2016 15:19
Teoria wielkiego fałszu
Mistrz biografii Stephen Frears („Królowa”, „Tajemnica Filomeny”) w najnowszej produkcji sięgnął do historii muzycznej legendy Nowego Jorku – cudownie fałszującej i nietrafiającej w każdą kolejną nutę Florence Foster Jenkins.


więcej »
Stronę współtworzą