Battlestar Galactica

Battlestar Galactica (2004)

gatunek: Sci-Fi, Serial
produkcja: USA
ocena: 6.9/10 55 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Remake a raczej rewizja serialu z lat 70-tych pod tym samym tytułem. Ronald D. Moore, który pracował wcześniej nad takimi serialami jak "Star Trek: The Next generation" i "Carnivale" stworzył swoje własne dzieło.

Serial szybko zdobył rzesze fanów i okrzyknięty został czołowym przedstawicielem nowej fali seriali telewizyjnych produkowanych na dużą, niemal filmową skalę.

Świat ludzi składa się z 12 planet-kolonii. Ziemia jest tylko mitem. Ludzkość przeżywa rozkwit na wszystkich planetach i pomimo licznych problemów natury politycznej żyje w pokoju. Odkrycie sztucznej inteligencji kończy się jednak tragicznie. Wybucha wojna pomiędzy ludźmi a zbuntowanymi robotami, zwanymi Cylonami. Konflikt kończy się po pewnym czasie i nikt już więcej nie słyszał o Cylonach. Wspomnienie wojny powoli zaciera się w ludzkiej świadomości.

Minęło 40 lat. Tym razem maszyny powróciły - wszystkie 12 Kolonii Kobolu zostaje zniszczonych bronią nuklearną. Kosmiczna flota mająca bronić Kolonii zostaje zneutralizowana tajemniczym wirusem komputerowym. Ocalała tylko garstka okrętów przewożących pasażerów i różne ładunki między planetami oraz jeden krążownik starego typu pamiętający jeszcze czasy pierwszej wojny z Cylonami - tytułowa Battlestar Galactica. Zredukowana do dziesiątek tysięcy ludzkość musi walczyć o przetrwanie z ścigającymi ich bezlitośnie Cylonami w wyścigu do mitycznej Ziemi. Jakby tego było mało jest jeszcze jeden sekret, o którym nie wiedzą członkowie floty ocalałych - nowe modele Cylonów wyglądają i zachowują się tak samo jak ludzie. Część z nich nawet nie wie, że są maszynami.

W tym serialu nic nie jest pewne. Szczęśliwe zakończenia należą do rzadkości. Bogate i skomplikowane zależności i więzi międzyludzkie rzutują na postawy bohaterów wobec wojennej rzeczywistości. Głównymi tematami są polityka i mistycyzm. Serial przewidziany na 4 sezony.

Tagi: kosmos, roboty, wojna
Obsada i twórcy
Edward James Olmos
Mary McDonnell
Jamie Bamber
James Callis
Tricia Helfer
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

09-01-2015 14:25
Z "Battlestar Galactica" do "Agentów T.A.R.C.Z.Y."
Edward James Olmos kojarzony ostatnio przede wszystkim z cyklem "Battlestar Galactica" dołączy do "Agentów T.A.R.C.Z.Y.".

06-07-2014 13:45
Z "Battlestar Galactica" do "Matadora"
Gwiazdor serialu science fiction "Battlestar Galactica", James Callis, wystąpi w nowej telewizyjnej produkcji "Matador".

08-04-2014 16:52
"Battlestar Galactica" trafi do kin
Po raz kolejny pojawiły się informacje, iż kultowy wśród fanów science fiction serial "Battlestar Galactica" doczeka się kinowej wersji.


więcej »
Stronę współtworzą