Balzac i mała Chinka

Balzac et la petite tailleuse chinoise / Xiao cai feng (2002)

gatunek: Dramat, Obyczajowy, Romantyczny
produkcja: Chiny, Francja
premiera filmu: 16-05-2002
ocena: 6.3/10 7 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Początek lat 70. w Chinach to okres twardych rządów przewodniczącego Mao. Pod hasłami Rewolucji Kulturalnej partia komunistyczna zmusza intelektualistów do zmiany poglądów. Ci, którzy nie przyjmą nowej ideologii zsyłani są na "reedukację".
Luo (CHEN Kun) i Ma (LIU Ye), licealiści, synowie intelektualistów z kręgów lekarskich zostają zesłani na pogranicze Tybetu. Ciężka praca na polach ryżowych i harówka w kopalniach ma nauczyć ich nowego myślenia.

Gburowaty naczelnik wioski (WANG Shuangbao) poznaje się na talentach młodych ludzi. W szarej codzienności wioski pojawia się muzyka Mozarta, a z czasem filmy i literatura. Od tej chwili wioska i żyjący w niej ludzie nie będę już tacy sami. Luo i Ma zaprzyjaźniają się z wnuczką starego krawca (ZHOU Xun). Zakochany w niej Luo podsuwa jej prozę Balzaca. Pod wpływem lektury Krawcówna przechodzi metamorfozę. Pomiędzy młodymi ludźmi rodzi się uczucie rodem z kart powieści francuskich mistrzów. Niestety, przez splot okoliczności Luo zmuszony jest wyjechać z wioski. W tym czasie Ma, który potajemnie również kocha się w Małej Chince, pomaga jej usunąć dziecko swego przyjaciela. Kiedy Luo wraca do wioski, okazuje się, że jego ukochana wyjechała w poszukiwaniu przygód i lepszego życia.

[opis dystrybutora]

Tagi: Chiny, rewolucja, rewolucja kulturalna
Obsada i twórcy

producent: Lise Fayolle

reżyseria: Sijie Dai

scenariusz: Nadine Perront, Sijie Dai

muzyka: Juiping Cao

zdjęcia: Jean-Marie Dreujou

Hong Wei Wang
Zhijun Chung
Shuangbao Wang
Kun Chen
Ye Liu
Xun Zhou
Cong Zhijun
patipuchalik
patipuchalik
28-04-2010 15:57 wow
Dodaj opinię
Zdjęcia (5)
Polecamy
Stronę współtworzą