Balerina

Ballerina, Leap (2016)

gatunek: Animowany, Familijny
produkcja: Francja
premiera filmu: 20-01-2017
ocena: 6.7/10 3 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Niemal wszystkie współczesne animacje, które robią kariery w kinach, pochodzą z krajów anglosaskich. Warto dać więc czasem szansę czemuś innemu. Na przykład francuskiej "Balerinie". To bardzo ładna opowieść o spełnianiu marzeń w dziewiętnastowiecznym Paryżu. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
11-letnia Felicie od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Victorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicie magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicie może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicie zawsze może polegać na Victorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

Tagi: balet
Obsada i twórcy

reżyseria: Eric Summer, Eric Warin

scenariusz: Carol Noble, Laurent Zeitoun

muzyka: Bruno Coulais

Dane DeHaan
Maddie Ziegler
Carly Rae Jepsen
maniek
maniek
28-07-2016 13:35 Za choreografię w filmie odpowiadają Aurelie Dupont I Jeremie Belingard, gwiazdy Opery Paryskiej.
Dodaj opinię
Drugi polski zwiastun filmu Balerina

Zwiastun filmu Balerina

Polecamy
Newsy

30-11-2016 09:32
Kolejne gwiazdy w dubbingu "Baleriny"
Anna Guzik i Antek Królikowski dołączyli do obsady dubbingowej filmu o tym, że marzenia mają ogromną moc! „Balerina” tanecznym krokiem wejdzie do kin 20 stycznia.

24-11-2016 15:22
Felicja przemówi głosem Julii Kamińskiej
Wystarczy kilka dźwięków a jej spódnica zaczyna wirować i serce rwie się do tańca. Felicja to sierotka, której największym marzeniem jest zatańczyć na deskach Opery Paryskiej. Czy je spełni? Felicja, w najnowszej animacji „Balerina”, przemówi głosem Julii Kamińskiej.

18-11-2016 09:32
Olga Kalicka zatańczy w "Ballerinie"
„Jestem podekscytowana faktem, że mogę wziąć udział w dubbingu do Balleriny, ponieważ to pierwszy film kinowy, w którym użyczam głosu. Cieszę się tym bardziej, że wcielam się w tak barwną postać. Poza tym praca w dubbingu to dla mnie za każdym razem niesamowita przygoda”. Właśnie ruszyły prace nad polską wersją językową animacji „Ballerina” i jako pierwsza studio dubbingowe odwiedziła Olga Kalicka.


więcej »
Stronę współtworzą