Autopsja Jane Doe

The autopsy of Jane Doe (2016)

gatunek: Horror
produkcja: Wielka Brytania
premiera filmu: 13-01-2017
ocena: 6.8/10 17 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Norweski reżyser, Andre Ovredal, choć ma na swoim koncie już dwa filmy, w tym głośne mockumentary „Łowca trolli”, debiutuje w Hollywood klasycznym horrorem, umiejętnie wykorzystując wszelkie reguły tego gatunku. „Autopsja Jane Doe” to kameralny horror, który choć rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru między zaledwie trójką bohaterów, potrafi nieźle przestraszyć. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Dwaj śledczy – ojciec i syn – otrzymują zadanie, które wydaje się ni­czym nie odbiegać od normy: na odludziu znaleziono ciało zamordo­wanej pięknej dziewczyny. Badanie zwłok nie pozwala jednak ustalić przyczyny śmierci, zupełnie jakby ofiara wcale nie zmarła. Co gorsza kolejne próby ustalenia tożsamości dziewczyny nie dają rezultatu, zupełnie jakby ofiara wcale nie żyła. Ambitni śledczy nie zamierzają się jednak poddać. Wkrótce ujawnią bardzo dziwne i przerażające szcze­góły związane ze śmiercią dziewczyny, które okażą się kluczem do odkrycia koszmarnej prawdy.
Obsada i twórcy

reżyseria: André Øvredal

scenariusz: Ian B. Goldberg, Richard Naing

Michael McElhatton
Parker Sawyers
Jane Perry
maniek
maniek
23-11-2016 09:14 Wybrane opinie:
slashfilm.com: Inteligentny, pomysłowy i naprawdę przerażający film.
comingsoon.net: Ovredal po mistrzowsku buduje napięcie.
maniek
maniek
23-11-2016 09:26 Na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. To najlepsi specjaliści w mieście, pokładający bezgraniczną wiarę w siłę ludzkiego rozumu. Pracują metodycznie i spokojnie, odrzucając tropy, których nie da się wyjaśnić naukowo. Wkrótce jednak zmuszeni będą zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Gdy zaczną pojmować sens prawdy, na której trop wpadli, będzie już za późno na odwrót. A nic z czym się dotąd zetknęli nie przygotowało ich na konfrontację z tak niepojętym koszmarem.
maniek
maniek
06-12-2016 15:48 Wybrane opinie
Variety: "Pierwszy angielskojęzyczny film Ovredala jest równie dobry co jego „Łowca trolli” z 2011."
Movies.com: "Jeden z najlepszych horrorów roku."
Dodaj opinię
Polski zwiastun filmu Autopsja Jane Doe

Polecamy
Newsy

08-12-2016 15:05
Nowe fakty w sprawie "Autopsji Jane Doe"
Jeśli zbrodnia została dokonana a na miejscu wydarzenia nie znaleziono żadnych śladów, nadzieja na rozwiązanie tajemniczej śmierci spoczywa na barkach patologa.


więcej »
Stronę współtworzą