Amityville

The Amityville Horror (2005)

gatunek: Horror
produkcja: USA
ocena: 5.3/10 112 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Remake słynnego horroru z 1979 r. Wydarzenia oparte na faktach: sześciu członków rodziny zostaje zastrzelonych w ich własnym domu.
13 listopada 1974 roku policja w hrabstwie Suffolk otrzymuje zawiadomienie o popełnieniu zbrodni. Policjanci natychmiast udają się pod wskazany adres: 112 Ocean Avenue na Long Island. Tam odkrywają przerażającą zbrodnię. Zbrodnię, która wstrząsnęła Ameryką. Sześciu członków rodziny zostało zastrzelonych w ich własnym domu.
Kilka dni po tym wydarzeniu, do zbrodni przyznaje się Ronald De Feo Jr. Zeznaje, że zamordował swoich rodziców i czwórkę rodzeństwa. Jako motyw tej przerażającej zbrodni podaje "głosy", które słyszał w domu.
Rok później George (Ryan Reynolds) i Kathy (Melissa George) Lutzowie, wraz z dziećmi wprowadzają się do domu w Amityville. Myślą, że wreszcie znaleźli wymarzone miejsce do życia. Jednak już wkrótce w domu ich marzeń zaczynają dziać się niewytłumaczalne i przerażające zdarzenia. Po 28 dniach koszmaru Lutzowie porzucają dom. Ledwo uchodzą z życiem.
Ta historia zdarzyła się naprawdę. Szokujące zdarzenia sprzed 30 lat przyczyniły się do napisania bestsellera i stały się popularnym motywem horrorów.

Tagi: dom, film na faktach, morderstwo, remake, rodzina
Obsada i twórcy

producent: Michael Bay, Andrew Form, Brad Fuller

reżyseria: Andrew Douglas

scenariusz: Scott Kosar

muzyka: Steve Jablonsky

zdjęcia: Peter Lyons Collister

Jimmy Bennett
Melissa George
Philip Baker Hall
indioska
indioska
06-12-2011 13:34 Lubię takie horrory:)
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

24-03-2014 10:39
"Amityville" ma reżysera, aktorki i datę premiery
Franck Khalfoun stanie za kamerą horroru "Amityville". W rolach głównych wystąpią Jennifer Jason Leigh i Bella Thorne.

30-12-2013 10:40
"Amityville" postraszy w 2015 roku
Twórcy horroru "Amityville" (do niedawna "The Amityville Horror: The Lost Tapes") ogłosili datę premiery swojego dzieła.


więcej »
Stronę współtworzą