American Honey

American Honey (2016)

gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: USA
premiera filmu: 31-03-2017
ocena: 7.0/10 1 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Film drogi to jeden z klasycznych amerykańskich gatunków filmowych. Można było jednak mieć wrażenie, że w ostatnich latach traci nieco na znaczeniu. Cieszy więc "American Honey" - film przede wszystkim o długiej podróży przez południe USA. Jest ambitny, momentami wzruszający, a momentami zmuszający do myślenia. Jest też niestety zdecydowanie za długi. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough, pamiętna z głównej roli w serialu „The Girlfriend Experience”), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.
Nagrody i wyróżnienia
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy film brytyjski
Obsada i twórcy

reżyseria: Andrea Arnold

scenariusz: Andrea Arnold

Sasha Lane
Riley Keough
Arielle Holmes
McCaul Lombardi
Dodaj opinię
Zdjęcia (6)
Zwiastun filmu American Honey

Polecamy
Newsy

12-01-2017 18:06
Ogłoszono nominację do brytyjskich nagród filmowych - BAFTA
Jak co roku, ogłoszono nominację do brytyjskich nagród filmowych - BAFTA. Nominację ogłoszono we wtorek rano w Londynie. Listę odczytali aktorzy - Sophie Turner z „Gry o tron” i Dominic Cooper, ekranowy Ian Fleming z produkcji "Fleming: The Man Who Would Be Bond". To już 70. edycja rozdania nagród BAFTA. Jest to wielkie wydarzenie dla świata filmowego, ponieważ jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród.


więcej »
Stronę współtworzą