Alpha Dog

Alpha Dog (2006)

gatunek: Dramat, Kryminał
produkcja: USA
premiera filmu: 27-01-2006
ocena: 5.8/10 53 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
"Alpha Dog" to oparty na faktach dramat kryminalny (USA, 2007) w reżyserii Nicka Cassavetesa o porwaniu i morderstwie 15-letniego Nicholasa Markowitza przez młodociany gang narkotykowy słynnego Jesse'go Jamesa z Kalifornii.

W filmie zagrali między innymi: Emile Hirsch, Justin Timberlake, Ben Foster, Bruce Willis i Sharon Stone.

Rozgrywający się w listopadzie 1999 roku (prawdziwe morderstwo miało miejsce w sierpniu 2000) "Alpha Dog" opowiada historię Johnny'ego Truelove'a (Emile Hirsch), młodego dilera z Claremont w Kalifornii.
W wieku 19 lat chłopak ma już posiadłość i samochody. Grono lojalnych przyjaciół nie odstepuje go na krok. Pośród nich są Frankie Ballenbacher (Justin Timberlake) - jego prawa ręka i Elvis Schmidt (Shawn Hatosy), który by spłacić swe długi u kumpla pełni w jego willi rolę gospodyni domowej i jest przez to obiektem ciągłych kpin kolegów, którzy uważają go za frajera. Ojciec Johnny'ego (Bruce Willis) zaopatruje całą grupę w marihuanę, którą Johnny równie chętnie pali, co sprzedaje innym dzieciakom.
Pewnego dnia Johnny pokłóci się z Jake'iem, dorywczym dystrybutorem i znajomym z imprez. W serii aktów odwetowych pomiędzy zwaśnionymi dilerami ofiarą padnie 15-letni Zach, przyrodni brat Jake'a, który stanie się zakładnikiem gangu Johnny'ego.
[Opis dystrybutora]

Tagi: film na faktach, morderstwo, narkotyki, porwanie
Obsada i twórcy

producent: Sidney Kimmel, Chuck Pacheco

reżyseria: Nick Cassavetes

scenariusz: Nick Cassavetes

muzyka: Aaron Zigman

zdjęcia: Robert Fraisse

Shawn Hatosy
Dominique Swain
Greg Kean
Courteney Cox
Dianka007
Dianka007
07-10-2009 23:49 To co zapamietam z tego filmu to ciągłe przekleństwa :P
chucky
chucky
23-07-2010 16:36 Ten film jest świetny, naprawdę polecam.
Dodaj opinię
Podobne filmy